Arifiye Bulaşık Makinesi Servisi

Arifiye Bulaşık Makinesi Teknik Servisi

Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz?

Bulaşık makinesi çalışmıyorsa, prizde enerji olmayabilir. Kapı sivici arıza yapmış ve kilit çalışmıyor olabilir. Su seviye anahtarı bozulmuş, sernoit valf düzeneği arızalanmış olabilmektedir. Alt hazneye fazla su dolması durumunda, bulaşık makinesi su almayabilir ve çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel destek sağlamalı ve işin uzmanından yardım istemelisiniz.

Bulaşık Makinesi Neden Ses Yapmaktadır?

Program motoru aşındıysa ve sülkülasyon motorunun rulmanları yerinden oynadıysa bulaşık makinesi ses çıkarabilmektedir. Ses çıkartan makineler yaşam alanlarımızda huzursuz olmamıza ve gündelik işlerimize odaklamamamıza neden olmaktadır.

Makine Neden Sürekli Su Alır?

Su seviye anahtarı ve selolit valf düzeneği arızalıysa makine sürekli su alabilir. Su seviye hortumunun bozulması, delinmesi ve yerinden oynaması durumunda da makine sürekli olarak su almakta, kısa süre sonra da işlevini yitirmektedir. Makinenizin ömrünü uzatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Makine Programı Neden Düzgün Çalışmamaktadır?

Program cihazı arıza yaptıysa, termostat işlevini yitirdiyse, rezistans bozulduysa makine çalışır durumda olsa dahi programa geçmemektedir.

Düzgün Yıkanmayan ve Kurumayan Bulaşıkların Nedeni

Rezistans, termostat ve program cihazı arızalıysa, fıskiyeler dönmüyorsa ve tıkanmışsa, sirkülasyon motorunda problem varsa, su basıncı düşmüşse bulaşıklar düzgün yıkanmamakta ve kurumamaktadır. Bu durum birçok kişinin başına gelmekte, bulaşıkları tekrar tekrar yıkama gereksinimi duymaktadır. Bu durumda su israfına ve maddi kayıplara neden olmaktadır. Maddi kayıpların önüne geçmek için bulaşık makinesinin onarımını ve bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

Bulaşık makinenizin ömrünü uzatmak, profesyonel koşullarda bakım ve onarım hizmeti almak için bizimle iletişime geçin.

Günümüzün vazgeçilmez eşyalarından biri olan bulaşık makineleri, genellikle günlük hayatımızı kolaylaştırsa da ara sıra kusurlu kullanım nedeniyle zaman zaman da yapısal sebeplerle arızalanabiliyor. Arıza, zaman zaman ufak çaplı fonksiyonel bozukluklar halinde ortaya çıkarken bazen de cihaz topyekün arızalanabilir ve bu durumda ilk yapılması gereken, bir Arifiye bulaşık makinesi servisi ile irtibat kurup sorunun tespit edilmesi ve ardından gerekli tamir işlemine başlanmasıdır.

Görülebilecek en genel problemlerin başında makinenin su almaması gelir. Bu durum; su giriş noktalarında, hortumlarda görülebilecek tıkanıklıklar ya da düşük seviyedeki su basıncı gibi nedenlerle meydana gelebilir. İlgili servis elemanı, problemin kaynağını teşhis ettikten sonra tamir ya da yedek parça değişimi sağlayarak arızayı giderir ve siz de bulaşık makinenizi problemsiz bir şekilde çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

Bulaşık yıkama işinin son aşaması olan bulaşıkların kurutulması aşamasında makinenin iç haznesi belirli bir sıcaklığa getirilerek içindekilerin kuruması sağlanır; ancak ısıtıcı bileşenlerinde bir arıza yaşanan bir makine, bahsedilen işlevini kaybetmiş olur ve içindeki bulaşıkları kurutulmamış bir biçimde bırakır. Eğer sizler de bunun gibi bir durumla karşı karşıyaysanız sizden tek beklenen bizimle irtibata geçmektir; makinenizle ilgilenecek olan Arifiye bulaşık makinesi servisi teknik servisimiz, problemli parçaların tamirini veya değişimini gerçekleştirerek makinenizi tekrardan kullanılır hale getirir.

Bu makineler için dikkate değer bir diğer husus ise yıkama esnasında kullanılan suyun yeteri kadar ısınmıyor olmasıdır; kaynar suyla durulanan bulaşıklar, mikrop ve bakterilerden arınarak yeniden kullanılabilir hale gelir lakin rezistans olarak bilinen parçasında bir arıza olan bir cihaz, kullandığı suyu yeteri kadar ısıtamayacaktır. Böyle bir durumda gereken temizlik koşullarını uygulayamayacağı anlamına gelir ve bunun gibi bir arızada ivedilikle Arifiye bulaşık makinesi servisi ile iletişime geçerek rezistansınızın tamir edilmesini ya da yeni parça ile değişimini isteyebilirsiniz.

Makinelerde görülen bir diğer sorun ise “beyin arızası” olarak adlandırılan ve cihazın programlarının durumunu doğrudan etkileyen arıza türüdür; seçtiğiniz yıkama programının yarım kalması ya da tümüyle kullanılamıyor olması gibi problemler beyin arızasının belirtileridir ve tecrübeli bir Arifiye bulaşık makinesi servisi bu durumu ivedilikle tespit edip gerekli işlemleri gerçekleştirebilir.

Netice itibariyle bu makineler, günlük rutinimizin önemli bir parçası da olsa zaman zaman bizi can sıkıcı durumlarla karşı karşıya bırakabiliyor; böyle durumlarda kaliteli ve güvenilir bir servisten Arifiye bulaşık makinesi servisi desteği almak, en mantıklı adım olacaktır.

Bulaşık Makinesi Tamiri İçin Hizmet Sunduğumuz İlçeler

Adapazarı Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Akyazı Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Arifiye Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Erenler Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Ferizli Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Geyve Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Hendek Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Karapürçek Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Karasu Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Kaynarca Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Kocaali Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Pamukova Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Sapanca Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Serdivan Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Söğütlü Bulaşık Makinesi Teknik Servisi
Taraklı Bulaşık Makinesi Teknik Servisi

Tüm Bulaşık Makinesi Teknik Servis Hizmetlerimiz

Arifiye Arçelik Bulaşık Makinesi Arıza Onarım Servisi
Arifiye Ariston Bulaşık Makinesi Arıza Onarım Servisi
Arifiye Bosch Bulaşık Makinesi Arıza Onarım Servisi
Arifiye Beko Bulaşık Makinesi Arıza Onarım Servisi
Arifiye Profilo Bulaşık Makinesi Arıza Onarım Servisi
Arifiye Siemens Bulaşık Makinesi Arıza Onarım Servisi

HEMEN ARA WHATSAPP